Funky comunity
Enter in OUR comunity!
No rules, just fun, just you!
Funky comunity
Enter in OUR comunity!
No rules, just fun, just you!
Funky comunity
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


No rules, just fun, just you!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» Red Center
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyVin Oct 21, 2011 10:12 pm Scris de Regnatrix

» Schimbari de Nick
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Aug 21, 2011 9:58 pm Scris de Regnatrix

» Ati mai auzit ceva de Anabelle?
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Aug 21, 2011 9:56 pm Scris de Vanilla Joy

» CAZ SPECIAL : CHRIS CROCKER !!!!
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Aug 21, 2011 9:48 pm Scris de Vanilla Joy

» . Fazan .
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Aug 21, 2011 9:39 pm Scris de Erin Jade

» Fara DA si fara NU
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Aug 21, 2011 9:37 pm Scris de Erin Jade

» Psiholog?...
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyMar Feb 02, 2010 6:04 am Scris de Regnatrix

» Ce om prost nu era de mirare in premiera ANABELLE
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Ian 31, 2010 11:56 pm Scris de Vanilla Joy

» Nesimtire curata[Cazul Yokai]
Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyDum Ian 31, 2010 11:54 pm Scris de Vanilla Joy

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 38, Mar Feb 15, 2011 5:45 pm
Parteneri
Rosaline Dark (some kind of fic) J5jv5s
Top postatori
Vanilla Joy (386)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Regnatrix (261)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Carmen_Crystal (176)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Pika-chu love u (119)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Erin Jade (110)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
.Pirate.Queen. (99)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Dark Pristess (96)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
sadic.angel (88)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
CrazyLaraCroft (72)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
JustMe (67)
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcapRosaline Dark (some kind of fic) Voting_barRosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap 
Cuvinte-cheie
Sondaj
Ce parere aveti de forum?
E favoritul meu
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap24%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 24% [ 4 ]
E foarte bine facut
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap41%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 41% [ 7 ]
Bunicel
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap29%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 29% [ 5 ]
Are lipsuri
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap0%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu-mi place
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap6%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 6% [ 1 ]
E sec
Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_lcap0%Rosaline Dark (some kind of fic) Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 17

 

 Rosaline Dark (some kind of fic)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Dark Pristess

Dark Pristess


Numarul mesajelor : 96
Karma : 2
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 1:43 am

incep foarte frumos cu o fisa a unelor dintre personaje si inca ceva ficul meu anime e in varianta scenariu. Asta ca sa stiti si sa nu ma luati la bataie dupa

incep cu o parte din personaje care apar in primele 6 capitole:
1. Nume si prenume: Rosaline Dark
Vârsta: 19 ani
Oraş natal: Paris, Franţa
Calităţi: prietenoasă, amabilă, politicoasă, glumeaţă, foarte puternică
Defecte: puţin orgolioasă, nu-i place să fie enervată
Puteri: controlează elemntele, alchimia, citeşte gânduri, în nopţile cu lună roşie se transformă în vampir
Descriere: îşi începe studiul asupra elementelor la 6 ani, la 9 ani alchimia. Mama sa, Amelia Dark a fost omorâtă când ea avea 10 ani. În prezent este designer vestimentar renumit. Tatăl său, Artemis Dark este un renumit şi puternic om de afaceri.
Spirite: Baltazar(foc), Saphira(apă), Lilum(pământ), Eterna(aer)
Dragon: Ferenzie
poza:
Spoiler:

2. Nume şi prenume: Nimps Renee
Vârsta: 17 ani aparent (teoretic 780 ani)
Oraş natal: Bodo, Norvegia
Calităţi: prietenoasă, sensibilă, isteaţă
Defecte: fricoasp, gândeşte învechit
Puteri: nemuritoare, medium(ajută spiritele să treacă în Lumea de Dincolo)
Descriere: De la 5 ani poate să contacteze spiritele şi să le treacă Dincolo. Dacă acestea se supără pe ea sau o atacă din senin, ele pot să o rănească chiar dacă sunt doar spirite. La 17 ani a găsit carte ăn pădure care i-a oferit nemurirea. Din nefericire, aceasta a dus la o legătură între ea şi Erick, un vampir puternic. Singura rudă în viaţă pe care o mai are este Sara, sora sa care este fantomă.
poza:
Spoiler:

3. Nume şi prenume: - Erick
Vărsta: aparent 20 de ani(practic cam 2000 de ani)
Oraş nataş: Ţările Nordice
Calităţi: puternic, arată bine, calm
Defecte: orgolios, se crede superior tuturor
Puteri: vampir, mânuieşte bine orice fel de armă
Despre el: Tatăl său a fost şeful Mafiei Negre. Şi-a omorât tatăl după care a rămas în umbră refuzând titlul de şef al mafiei. Are mulţi vârcolaci, oameni şi vampiri care îi sunt loiali şi ar face orice fără să-i pună întrebări. Plănuieşte să (aflaţi pe parcurs).
Dragon: Thanatos
poza:
Spoiler:

4. Nume şi prenume: Dark Artemis
Vârsta: 40 ani
Oraş natal: Paris, Franţa
Caliţăţi: generos, protector, iubitor cu familia, putred de bogat, foarte puternic
Defecte: se enervează repede, are un temperament vulcanic
Puteri: alchimie, controlează sufletele morţilor
Descriere: Este un om puternic, un adevărat afacerist care controlează lumea interlopă. După moartea soţiei, adică Amelia Dark, acesta suferă şi încearcă să-i dea lui Rosaline iubirea de care duce lipsă, cel mai mult prin bani satisafăcânu-i orice moft.
Spirit: Nicoda(spiritul sufletelor)
Dragon: Eyes
poza:
Spoiler:
Sus In jos
Regnatrix
Admin
Regnatrix


Numarul mesajelor : 261
Karma : 4
Data de inscriere : 23/05/2009
Varsta : 29

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 1:46 am

Ti'am mai comentat ficul si n'am de gand sa spun cine sunt...: ))
Ideea fic tip scenariu e buna, insa consider ca nu reuseste sa'ti impuna starea respectiva, neavand un pik de descriere si naratiune.

Imi place cum arata ultimul tip..pare asa..mort ^^
Sus In jos
https://funkycomunity.forumgratuit.ro
Dark Pristess

Dark Pristess


Numarul mesajelor : 96
Karma : 2
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 1:48 am

cred ca imi dau seama, dar nu comentez..imi pastrez ideea mea si nu o voi schimba in varianta de fic normal...ideea e urmatoarea: in felul asta cititorul isi poate creea cum vrea el scena in imaginatia sa...cand sunteti gata pentru primul capitol sa ziceti!
Sus In jos
Vanilla Joy
I am L2
Vanilla Joy


Numarul mesajelor : 386
Karma : 3
Data de inscriere : 23/05/2009
Localizare : Croft Manor

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 1:50 am

fricoasp - fricoasa
ăn padure - in padure
Are mulţi vârcolaci - eus tiam ca vampirii si varcolacii nu se suporta
satisafăcânu-i - satisfacandu-i

Descrierile sunt interesante,astept sa citesc povestea ^^
Sus In jos
http://lov-anime4ever.go-forum.net
Dark Pristess

Dark Pristess


Numarul mesajelor : 96
Karma : 2
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 1:52 am

ok...chiar sorry pentru greseli, dar sunt mai rapida de mana si nu imi dau seama si de data asta, varcolacii si vampirii se suporta...

CAPITOL 1. Început

Povestea începe în ziua când o tânără copilă îşi descoperă puterile asupra elementelor, dar destinul ei este schimbat când mama sa este omorâtă de către Mafia Magiei Negre. Un singur lucru şi-a dorit în momentul ăla: răzbunare!

Peste 9 ani. Tânăra noastră eroină stătea în pat în conacul său mare. O fată blonda bate la uşă.
Rosaline: Intra, e deschis!
Fata intra zâmbitoare.
Renee: Bună, Ross! Ce mai faci?
Ross: Ah, Renee...bună! Bine..Te servesc cu ceva?
R: Nu, mulţumesc.
Ross: Cum vrei...(fata se aşeză pe fotoliu)
R: Cum o mai duci?
Ross: Ca de fiecare dată dragă Renee...
R: Mă bucur să aud asta, draga mea prietenă!
Ross(râde): Tot la fel ai rămas. Nu te-ai schimbat deloc faţă de ultima oară.
R: Nu ştiu de ce voi din secolul ăsta mă criticaţi atâta!
Ross: A fost un compliment defapt.
R: Ei bine, nu a sunat aşa. Ar trebui să-mi oferi cele mai umile scuze ale tale, miss Dark!
Ross: Ştii cât urăsc să fiu ironizată!
R: Cum aş putea să uit?
Ross: Ce zici? Faci cunoştiinţă cu noua familie de caracatiţe? (zâmbeşte malefic)
R: Nu, multumesc. Prefer să stau uscată.
Ross: Zău? (ridică mâna şi o făcu pe fată să plutească)
R: Lasă-ma jos!!!!!!!!!!
Ross: Cred că ştii condiţia.
R: Şi care ar fi aceia?
Ross: Nu te mai prosti! (începuse să o învârte în aer)
R: Bine, bine! Îmi pare rău!
Ross: N-am auzit...
R: Nu întrece măsura! Îmi pare rău!
Ross: Mai bine. (a lăsat-o pe canapea)
Rosaline este chemată de un majordom.
Ross: Îmi pare rău dragă Renee, dar trebuie să plec.
R: În regulă. La revedere!
Ross: Ok. Bye bye!

Peste câteva zile la spital. Rosaline intră în spital. Se duce la o cameră şi o deschide. Aproape sparge uşa. Renee se uită buimăcită la Rosaline.
R: Mă bucur să te revăd, draga mea prietenă! (încearcă să zâmbească)
Ross: Ce faci? Ce cauţi aici? Ce ai păţit?
R: Er...nu ştiu.
Ross: Cum nu ştii?
R: Poi..singurul lucru pe care mi-l amintesc este că ieşeam de la tine din casă.
Ross: Renee...asta a fost acum câteva zile.
R: Ce?!
Rosaline oftează. Intră Dr. Stweard.
Dr.S: Bună ziua! Numele meu este Steward, soctorul Stward. Aş dori ca dumneavoastră, domnişoară Dark să aşteptaţi afară!
Ross: Bună ziua domnule doctor Steward. Îmi pare rău, dar eu nu ies până nu aflu ce e cu prietena mea.
Dr.S: Asta nu e posibil! (începe să o împingă spre uşă)
Rosaline ripostează şi se duce spre patul fetei. Doctorul se aproprie de Renee şi începe să îi schimbe bandajele. Rosaline stătea calmă şi se uita la cei doi.
Dr.S: Cum te simţi? Ai fost adusă joi la ora 9:30. Poţi să îmi zici şi mie cum de ai ajuns în halul ăsta?
R: Nu ştiu...
Ross: Dar domnule doctor, azi e sâmbătă!
Dr.S: Ei bine, când a fost adusă avea hemoragie internă la cap. A stat în comă 2 zile. Ar trebui să te odihneşti! Şi ai grijă la cele 2 muşcături de pe gât!
Cu asta, doctorul Steward a ieşit.
Ross: Ce muşcături?
R: De unde să ştiu eu?
Rosaline s-a apropriat şi s-a uitat la gâtul fetei. Făcuse nişte ochi mari, surprinsă.
Ross: Dar...muşcăturile astea...
R: Ce e cu ele? Binevoieşti sa-mi spui?
Ross: Îmi este greu să zic asta, dar...
R: Dar?
Ross: Astea sunt muşcături de vampir.
R: Oh, da? Asta e bine pentru că (1, 2, 3) Ce?!!! Vampir???!!!!
Ross: Totuşi s-ar putea să fie o soluţie să te scap de blestemul ăsta.
R: Cum poţi fi sigură de asta?
Ross: Hei, nu mă subestima!
R: Am motivele mele...
Ross: Zi-mi doar: vrei sau nu?
R: Nu ştiu...
Ross: Eşti atât de...
R: Pesimistă?
Ross: Nu! Atât de incoştientă! Te pot salva transformându-te în om!
R: Bine..
Ross: Perfect atunci! Mă voi duce până la conacul tatălui meu.
R: De ce?
Ross: Îmi trebuie cartea veche de transformare.
R: Bine. Ok. Te aştept aici.
Rosaline deschide geamul.
Ross: Baltazar!
Spiritul de foc apăru. Rosaline se urcă în spatele lui şi o lăsă pe Renee singură.

Renee doarme, dar este trezită de o senzaţie. Deschide ochii. Pe masă este un trandafir negru. Îşi întoarce capul la auzul unor aripi şi o vede pe Rosaline.
Ross: Eşti bine?
R: Cred că da.
Ross: Nu mai crede. Uite! Am găstit-o! (Rosaline îi arătă o carte veche învelită în piele roşie)
R: Eşti sigură că va merge?
Ross: Foarte sigura!
Geamul se sparge. Rosaline se uită cu o privire rece.
Ross: Ce naiba???!!!
Sus In jos
Vanilla Joy
I am L2
Vanilla Joy


Numarul mesajelor : 386
Karma : 3
Data de inscriere : 23/05/2009
Localizare : Croft Manor

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyLun Mai 25, 2009 7:40 pm

soctorul - doctorul
Aş dori ca dumneavoastră, domnişoară Dark să aşteptaţi afară!
Ii stie deja numele? O.O
Oh, da? Asta e bine pentru că (1, 2, 3) Ce?!!! Vampir???!!!!
fraza asta e super tare =))))

"Povestea" a fost interesanta insa na nu ii pot zice chiar poveste avand in vedere ca e doar din dialoguri si cum ai zis tu e un scenariu
Hmmm...sincer majoritatea dialogurilor mi s'au parut putin banale...adica na se vede de exemplu daca cineva ar incerca sa ia rolul si zice acele dialoguri orice ai face tot ar iesi fals,incearca sa faci mai real,sa intri in pielea personajelor si imagineazati cum ar zice ele ca asa am citit si sincer parca as vedea niste propoziti scrise asa pentru niste copii XDDD sper ca nu te superi >.>
Oricum ideea e faina mai ales ca apare un vampir ^^ cred ca aia mi'a starnit cel mai mutl atentia Very Happy sooooo astept nextul ^^
Sus In jos
http://lov-anime4ever.go-forum.net
Dark Pristess

Dark Pristess


Numarul mesajelor : 96
Karma : 2
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyMar Mai 26, 2009 12:17 am

ma bucur ca ti-a placut Doppelganger..sa te lamuresc...eto, doctorul o cunostea (damn e faimoasa) si ma bucur ca ti-a placut faza aia(e preferata mea =)))) )...si cand te-ai referit ca unele fraze sunt ca pentru copii mici, sa stii ca eu ma gandesc ca toti cititorii, de orice varsta sa inteleaga si sa le placa..but anyway..fara alte chestii, nextu si chiar sorry daca mai gasiti vreo greseala , dar se mai strecoara...

CAPITOLUL 2: Colţii Întunericului

Geam spart. Rosaline se uită cu o privire rece.
Ross: Ce naiba???!!!
Două umbre în fum. Una din umbre sare şi o împinge pe Rosaline afară pe geam, după care sare după ea.
Ross: Baltazar!
Spiritul de foc o ia rapid în spate pe Rosaline şi se ridică în sus.
Ross: Care-i deşteptul pe aici? (se uită furioasă în jur)
Nerissa: Cred că eu aş fi aceea.
Ross(strâmbă din nas): Fir-ar tu să fii! Ce vrei?
N: Nu e vorba de ce vreau eu, e vorba de ce vrea stăpânul meu.
Ross: Şi cine naiba e şmecherul?
N: Nu trebuie să ştii.
Ross: Hai zău.
Nerissa zambeşte rece şi o atacă pe Rosaline. Rosaline ripostează. Nerissa îşi scoate coasa şi încearcă să îl lovească pe Baltazar.
Ross: Baltazar, ai grijă!
Baltazar zboară în sus. Nerissa o loveşte pe Rosaline, iar aceasta cade în jos. În zborul spre pământ ţine mâna îndreptată spre acesta.
Ross: Aer!
Un val uşor de vânt o ajută să aterizeze. Nerissa apare în faţa ei.
N: Mori!(loveşte cu arma)
Rosaline pune mâinile pe pământ.
Ross: S-o crezi tu! Pământ!
Rădăcini ascuţite ies din pământ şi se înfing în inima şi trupul Nerissei. Nerissa moare. Rosaline îi aruncă o privire rece. Tresare de parcă şi-ar fi amintit ceva.
Ross: Renee...Baltazar, vin-o repede!
Baltazar apare. Rosaline urcă în spatele lui fără să mai aştepte. Zboară spre camera distrusă de spital. Renee este gata să sară pe geam, iar Erick gata să o prindă. Renee sare. Rosaline o prinde din zbor şi revine pe pământ. Erick aterizează şi el jos.
Erick: Tu trebuie să fii miss Rosaline Dark.
Ross: În persoană. Cu cine am onoarea?
E(zâmbeşte scurt): Erick.
Ross: Şi ce vrea domnul Erikc?
E: Nimic care te include pe tine.
Ross: Atunci ce cauţi aici? Şi de ce tipa care era cu tine m-a atacat?
E: Văd că ai cunoscut-o pe Nerissa.
Ross: Da, am avut plăcerea să o şi omor.
E: Te-am subestimat.
Ross: Ce urât din partea ta, domnule Erick! Deci zi, ce cauţi aici?
E: Am venit să îţi vizitez prietena.
Ross: Cu ce ocazie?
E: Ca să termin ce am început! (zâmbeşte)
Ross(îi aruncă o privire rece): S-o crezi tu! Nu te atingi de ea!
E(zâmbeşte): Vom vedea!
Rosaline se uită urât la Erick, iar apoi spre cer. De după nori apare luna roşie. Rosaline făcu ochii mari când a văzut.
Ross: Ai plănuit asta de la bun început! (ochii i se făcură roşii, colţii îi ieşiră la suprafaţă şi părul avea o culoare mai închisă)
E: Să spunem că doar am prevăzut că vei fi cu Renee.
Ross: Vierme ticălos ce eşti!
E: Alege-ţi arma!
Ross: Cu mare plăcere.
Rosaline întinse mâna în jos. Îi apăru o sabie de argint cu rubine. Erick zâmbi, iar în mână îi apăru o sabie de argint. Erick sare şi încearcă să o lovească pe Rosaline în umăr. Rosaline se apără cu sabia şi sare deasupra lui Erick. Erick se apleacă şi îi străpunge abdomenul fetei.
Ross(cu o voce slabă): Fir-ar tu să fii!
Îşi scoate sabia din abdomen. Pune mâna pe abdomen şi o lumină slabă apare în timp ce câteva picături de sânge îi ies din gură. Abdomenul îi revenise la normal.
E: Destul de puternică pentru una atât de tânără.
Ross(nervosă): Nu mă subestima, vierme!
Erick zâmbeşte şi o loveşte pe Rosaline şi o aruncă într-o clădire. Rosaline se loveşte puternic de ultimul bloc şi scuipă puţin sânge. Deschide ochii.
Ross: M-am săturat de tine! Ferenzie!
Se aude un răget puternic. Dragonul roşu aterizează lângă Rosaline. Fata puse mâna pe botul lui.
Ross(zâmbeşte): Nu-i aşa că aveai chef de joacă, Ferenzie?
Dragonul scoate un răget puternic în semn de aprobare. Erick închide ochii şi se concentrează, iar un dragon negru apare lângă el. Când şi-a deschis ochii, aceştia erau roşii, iar colţii îi ieşiră.
E: Să îţi fac prezentările. Thanatos, miss Rosaline.
Ross: Ce plăcere, n-am ce zice! Ferenzie, el e domnul Erick.
E(zâmbind): Thanatos! Atacă!
Ross: Ferenzie!
Cei doi dragoni se izbesc. Ferenzie îl muşcă pe Thanatos. Thanatos scapă şi scuipă un foc negru din care se formează nişte figuri.
Ross: Baltazar! Alături de Ferenzie, imediat!
Baltazar împreună cu Ferenzie fac o minge uriaşă de foc şi distru creaturile. Ferenzie reuşeşte să îi zgârie spatele lui Thanatos.
E: Hai să luptăm fără alte întreruperi, ce zici?
Ross: Ţi-e frică să pierzi, domnule Erick?
E: Nu...doar că nu vreau să te rănesc mai mult decât trebuie.
Ross: Cum să nu! Uite cum îmi tremură picioarele nu, Baltazar?
Baltazar începu să râdă. Thanatos mârâi.
E: Thanatos! (dragonul dispare)
Ross: Şi uite cum fac eu pe plac. Ferenzie! (dragonul dispare) Blatazar! (fata puse mâna pe botul spiritului) Fii cuminte şi lasă-ne oleacă singuri! (spiritul dispare)
E: Ştiu că sunt atrăgător, dar nu trebuie să faci tot ce îţi zic.
Ross: Ce să zic. Ticălos mic ce eşti!
Erick o atacă pe Rosaline. Rosaline ripostează.
E: Te mişti ca un melc zdrobit.
Ross: Vierme ce eşti!
Rosaline se enervează foarte tare. Face o mişcare cu sabia şi îl trânteşte pe Erick. Sare deasupra lui şi îşi înfinge sabia în inima acestuia. Erick dispare iar în locul său apare alt bărbat.
Ross: Ce naiba?? Erick ticălosule, unde eşti?
R(şocată): Ross...acela nu e...Erick!
Ross: Văd şi eu că nu e!
Rosaline scoate sabia din acel bărbat. Se uită în jur. Erick apare în spatele fetelor. Rosaline se întoarce.
Ross: Aici erai, vierme!
E: Scuzele mele, dar timpul este scurt şi trebuie să termin ceva.
Ross: Aşa mă gândeam şi eu.
Erick se mişcă repde şi o prinde pe Renee.
Ross: Las-o! Baltazar!
Spiritul de foc apare de nicăieri şi îl trânteşte pe Erick.
Ross: Ferenzie!
Dragonul apare în spatele lui Rosaline. Fata se urcă rapid în spatele lui cu tot cu Renee.
Ross: Ferenzie, repede! Să plecăm de aici!
Sus In jos
Vanilla Joy
I am L2
Vanilla Joy


Numarul mesajelor : 386
Karma : 3
Data de inscriere : 23/05/2009
Localizare : Croft Manor

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyMar Mai 26, 2009 11:17 pm

Ai repetat prea mutl cuvantul "abdomen" >.>

Erick zâmbeşte şi o loveşte pe Rosaline şi o aruncă într-o clădire
Erick zambeste si o loveste pe Rosaline,aruncand'o intr'o cladire --- nu suna mai bine asa?

şi distru creaturile - distrug

Cum să nu! Uite cum îmi tremură picioarele nu, Baltazar?
Uite cum imi tremura picioarele (,) nu Baltazar?

Erick dispare iar în locul său apare alt bărbat.
Erick dispare (,) iar în locul său apare alt bărbat.


A fost super acest capitol ^^ sa il pui si pe urmatorul!
Sus In jos
http://lov-anime4ever.go-forum.net
Dark Pristess

Dark Pristess


Numarul mesajelor : 96
Karma : 2
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) EmptyMier Mai 27, 2009 1:23 am

arigato..ma bucur ca ti-a placut (damn, thank you pt corectari =.=")..nextu:


CAPITOL 3: Renaştere

Erick dispăruse. Rosaline zbura împreună cu Ferenzie. Se uita din când în când la Renee. Baltazar apăru lângă ei.
Baltazar: Unde ne îndreptăm, stăpână?
Ross: În locul secret. Ai luat cartea?
Baltazar îi aruncă cartea veche.
Ross: Foarte bine.
B: Chiar ai de gând să o faci, lady Rosaline?
Ross: Da, Baltazar. Pentru binele tuturor o voi face!
Baltazar nu mai spuse nimic şi o urmă în linişte. Peste ceva timp au ajuns la o catedrală veche şi părăsită.
Ross: Eterna!
Spiritul de aer apăru.
Ross: Baltazar, tu şi Ferenzie ne păziţi spatele. Eterna, tu mă ajuţi cu Renee.
Spiritul de aer o luă pe Renee în braţe. Rosaline intră prima. Au străbătut caterdrala. Intrară într-o încăpere la subsol. Acolo era un cerc alchimic uriaş şi 10 Spirite Negre.
Ross: Totul e pregătit. Eterna, pune-o pe Renee în mijlocul cercului!
Spiritul de aer a pus-o în cerc. Spiritele Negre şi-au ocupat locul în jurul cercului. Deodata cineva intră prin efracţie acolo. Rosaline se ridică calmă.
Ross: Cine este???
Eliot: Cioc-cioc! (rânjeşte)
Ross: Un vârcolac???
Eliot: Surprinsă, miss dark? Poate că acest loc e făcut pentru a nu intra vampirii, dar nu şi vârcolacii (râde isteric).
Ross: Cine eşti şi de ce eşti aici?
Eliot: Îmi pare rău pentru lipsa mea de politeţe, miss Dark. Mă numesc Eliot şi am venit pentru a continua treaba maestrului Erick.
Ross: Aşa deci...mai vedem noi!
Eliot nu se mai lăsă aşteptată şi o atacă pe Rosaline. Ea îi pară lovitura cu sabia. Vârcolacul încercă să o atace pe la spate şi să îi străpungă inima, dar Rosaline i-o luă înainte şi îi reteză capul. Corpul căzu pe jos plin de sânge. Rosaline îşi reluă locul şi se concentră.
Ross: Să începem!
Eterna: Rosaline-sama! Priveşte!
Spiritul de aer făcu un semn spre Renee. Fata se zvârcolea nervoasă.
R: Nu vreau! Nu vreau! Dă-mi drumul! Erick!
Ross: Renee! Totul va înceta acum. Ce nu pricepi?
R: Nu ştii ce s-a întâmplat!
Ross: Nici că m-ar interesa. Spirite!
Spiritele au pus mâna fiecare pe porţiunea sa din cerc. Fâşiile de cerc începură să lumineze. O lumină albastră învălui toată acmera. Rosaline îşi ocupă poziţia.
Ross: Eterna!
Eterna: Aici!
Ross: Baltazar!
B(apăru cu un mârâit): Prezent!
Ross: Saphira!
Saphira(apăru învaluită în apă): Prezentă!
Ross: Şi Lilum!
Lilum(apăru din pământ): Aici!
Ross: Să începem!
Rosaline puse mâna pe ecrc. Cercul şi întreaga cameră se lumină mai tare. Spiritele sale gardiene se aşezară lângă ea. Fiecare a atins cercul. Rosaline închide ochii şi rosti o incantaţie. Corpul lui Renee se ridică un pic deasupra pământului şi începu să lumineze. Rosaline deschise brusc ochii şi trânti cu palmele de pâmânt. O ultimă lumină apăru, iar apoi totul dispăru. Renee era singură în mijlocul cercului. Spiritele nu mai erau. Rosaline gâfâia şi s-a apropriat de fată. A zâmbit într-un fel fericită.
Ross: De acum ai început o nouă viaţă. Ai renăscut!
Rosaline o luă în braţe, dar nu putu să mai facă încă un pas.
Ross: Prea multă energie pierdută. Ferenzie!
Dragonul apăru. O luă pe Rosaline şi pe Renee în spate. Rosaline îl mângâie pe dragon cu blândeţe.
Ross: Să mergem!
Dragonul ieşi şi începu să zboare. Se îndrepta spre conac.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rosaline Dark (some kind of fic) Empty
MesajSubiect: Re: Rosaline Dark (some kind of fic)   Rosaline Dark (some kind of fic) Empty

Sus In jos
 
Rosaline Dark (some kind of fic)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funky comunity :: OUR Comunity :: Fun-
Mergi direct la: